• 06:00 - 18:00 Пон - Петък
  • +359 876 252 074
  • гр.Асеновград, ул.Васил Левски №17

 Мисията определя приоритетите на детското заведение и съдържа информация за най-важните аспекти и бъдещи ориентации на педагогическата работа.
Мисията на ДГ “Асенова крепост„ е:
·        Да създава благоприятна,разнообразна и позитивна среда за развитието на децата
·        Да открива, подкрепя и вярва в потенцалните възможности на всяко дете
·        Да мотивира учителите да реализират знанията и уменията си в най-висока степен
·        Да създаде предпоставки за постигане на по-голямо доверие на родители и общественост към детската градина като значима и нужна среда подпомагаща развитието на детето в предучилищна възраст.

ВИЗИЯ

 

 Настоящата стратегия е ориентирана към следната визия:
ДГ “Асенова крепост“ да бъде:
·        Място, където се чувства обичано и защитено, разбирано и подкрепяно.
·        Предпочитана следа за 2-7 годишните деца, гарантираща тяхното умствено, емоционално, социално, личностно и здравно-физическо развитие.
·        Център за общност от родители, които търсят и намират както педагогическа информация, така и подкрепа и сътрудничество.  
·        Средище за личности, които са водени от любов към децата и професията си, поддържащи  и повишавайки непрекъснато квалификацията си в синхрон със съвременните изисквания. 

ЦЕЛ НА СТРАТЕГИЯТА

 

Изграждане на хуманна, функционална и позитивна образователна среда осигуряваща равен шанс и достъп за свободен избор и качествено предучилищно образование на всички деца.
Подобряване на структурата, функциите и методите на управление на детското заведение за продължаващото му утвърждаване като възпитателен, социо-културен и методически център създаване и осъществяване на многостранни инициативи.
Подцели:
      1.Изграждане на работеща и гъвкава квалификационна система-екип за иновационен опит,с цел-повишаване качеството на работа в детското заведение.
     2.Създаване на условия и възможности за избор и включване в дейности,насочени към индивидуалните потребности на децата и преподавателите:кътове,материална база,дейности,ателиета,работна среда и работно поле за изява.
     3.Успешно приобщаване на децата със специални образователни потребности и на т.н. „нестандартни“деца.
    4.Иницииране на нов стил на управление за приспособяване на детската градина към непрекъснато променяща се среда;за стимулиране и адекватна реакция на успехите, неуспехите и т.н.
   5.Продължаване процесите за активизиране работата на родителската общност.

РЪКОВОДНИ ПРИНЦИПИ

 

Поставяне на детската личност в центъра на педагогическите взаимодействия,в чиято основа е позитивното възпитание.
    Създаване на условия за квалификационна дейност на педагогическата колегия,основана на поддържащото образование-образование през целия живот.
    Подкрепа за децата и техните семейства-педагогика на сътрудничеството.